А ви знаєте як розрізнити котика шотландця від британця?
Обидві породи у людей, які не займаються розведенням кішок, асоціюються з м’якими плюшевими кошенятами. Однак шотландці і британці – це зовсім різні представники котячого світу зі своїми зовнішніми особливостями і звичками.
Британська кішка має багату історію, яка починається з 1880 року, коли представники цього різновиду з’явилися в Лондоні, а в 1898 році першому коту дали родовід. Шотландські з’явилися пізніше – в 1961 році, коли у кішки фермера Мак-Кре народилося біле кошеня з незвичайними вухами. У 1966 році породу визнали офіційно.
Основна відмінність – форма вух
Це головна і найяскравіша відмінність цих двох порід. Британці народжуються тільки з вухами невеликого розміру, стоячими, кінчики злегка заокруглені. У шотландців вони також невеликого розміру. У британців від кінчика носа до кінчика вух має вийти трикутник, а вуха, відповідно до стандарту породи, не повинні виходити за межі контуру голови. Це головне, але не єдине, чим відрізняється британська кішка від шотландської. Також існують особливості інших частин тіла.
Тіло. Обидва представники володіють прекрасним спортивним тілом: грудна клітка розвинена і широка, масивна, але у шотландців вона рівна від плечей до тазу, має більш округлі форми.
Лапи. У британців товсті й короткі, саме тому тварина виглядає занадто масивною, подушечки лап круглі й великі. У шотландської породи лапи мають середню довжину, вони стрункі і пропорційні тілу, хоча подушечки такі ж, як у британських побратимів.
Голова. У британської вона кругла з добре розвиненими вилицями, а друга порода володіє чітким підборіддям і незвично сильною щелепою. У шотландській вона нагадує голову сови (це одна з головних відмінностей).
Хвіст. Ця частина тіла також допоможе розрізнити: у британців він значно товщі і коротші, кінчик закруглений, а у шотландців середньої товщини і гнучкий.
Очі. І у тих і у інших вони круглі, посаджені широко, така особливість є тільки у представників британців і шотландців. Других професіонали наділили виразом «babyface», тобто як у дитини, колір може бути різним, це залежить від забарвлення.
Коментарі
Дописати коментар